Home page > Aktuality > Příprava jednotek VP k nasazení do operací

Příprava jednotek VP k nasazení do operací

V uplynulém týdnu proběhl ve Vojenském újezdu Boletice a v posádce Tábor výcvik našich příslušníků zařazených do jednotky VP předurčené pro Úkolové uskupení AČR NRF. Společně s nimi cvičili další naši příslušníci připravující se na výjezd do zahraniční operace v Lotyšsku. Pro ty se tento výcvik stal důležitou součástí přípravy před vysláním do sil alianční předsunuté přítomnosti (eFP – enhanced Forward Presence).


V pondělí 26. dubna se cvičící sjeli do prostoru srubového tábora Podvoří ve Vojenském újezdu Boletice, kde proběhlo jejich ubytování a poučení k výcviku zaměřeného na rozvoj vybraných vševojskových a odborných dovedností. Na Boleticích pak postupně cvičící prošli řízením vozidla v terénu na řidičském cvičišti v Kovařovicích, po kterém následovalo důkladné omytí techniky na myčce. Taktéž se ve vojenském prostoru zdokonalili ve střelecké přípravě při střeleckém nácviku z ručních zbraní, zdravotní přípravě, topografii a taktice osobní ochrany. Od středy 28. dubna už výcvik probíhal v posádce Tábor. Kromě vševojskových příprav různého druhu se zde příslušníci cvičících jednotek zdokonalili také v bojových drilech. Při výcviku v taktice, které probíhalo na střelnici v Dražicích, nám pomáhali instruktoři ze 42. mechanizovaného praporu z Tábora. Policejní činnosti byly procvičovány poslední den výcviku ve čtvrtek v prostoru kasáren Prokopa Holého. 


Kromě ucelení teoretických znalostí a praktických dovedností pomohl výcvik stmelit personál jednotek před jejich nasazením. 

 

Fotogalerie

Nahoru