Úvodní stránka > Aktuality > 7. ročník Memoriálu Vojtěcha Plačka

7. ročník Memoriálu Vojtěcha Plačka

Ve dnech 18. až 20. června 2018 se v Mladkově v Orlických horách konal obranářský závod hlídkových psů Memoriál Vojtěcha Plačka, kde se na druhém místě umístil psovod našeho velitelství rotný Antonín Málek.

Závodu se účastnili příslušníci Vojenské policie a Armády ČR a další odborníci, kteří se zabývají kynologií z řad Policie ČR, Vězeňské služby a Celní správy. Rovněž se na závodě představili psovodi se služebními psy ozbrojených složek Slovenské republiky.

Klání psovodů a jejich svěřenců je takzvaným obranářským závodem, a je tedy určen pro psy, kteří chrání důležité objekty, k nimž patří třeba i muniční sklady. Soutěžilo se celkem v osmi disciplínách, např. zadržení osoby, přepad při pochůzce či likvidace výtržnosti. Celkově druhý v pořadí se umístil psovod našeho velitelství rotný Antonín Málek.

Memoriál Vojtěcha Plačka je vzpomínkou na kynologa Vojenské policie nadpraporčíka Vojtěcha Plačka, který v roce 2008 zahynul při plnění služebních povinností. Soutěž je jedinou v rámci Armády České republiky, která je spojena se jménem vojenského policisty, jenž zahynul při plnění služebních povinností.

odkaz na článek na stránkách MO

Fotogalerie

Nahoru